Bollard Lights Manufacturer
LED Bollard Lights Manufacturer
Outdoor Bollard Light Supplier
Garden Bollard Lights Manufacturer
Decorative Bollard Lights Supplier
Modern Bollard Light Manufacturer
Solar Bollard Lights Manufacturer
Commercial Bollard Lights Supplier
Industrial Bollard Lights Manufacturer
LED Garden Bollard Lights Supplier
Pathway Bollard Lights Manufacturer
Landscape Bollard Light Supplier
Waterproof Bollard Lights Manufacturer
Stainless Steel Bollard Lights Supplier
Aluminium Bollard Lights Manufacturer
Low Height Outdoor Lights Manufacturer
LED Pathway Lighting Supplier
Architectural Bollard Lights Manufacturer
Smart Bollard Lighting Supplier
Energy Efficient Bollard Lights Manufacturer
Bollard Lights Manufacturer in India
Bollard Lights Manufacturer in Delhi
Bollard Light Supplier in Delhi NCR
Bollard Lights Manufacturer in Mumbai
Bollard Lights Supplier in Bangalore
Bollard Lights Manufacturer in Hyderabad
Bollard Lights Supplier in Ahmedabad
Best bollard lights manufacturer in India
Affordable bollard lights supplier
Bulk bollard lights supplier India
Bollard lights exporters India
OEM bollard lights manufacturer
Bollard lights wholesalers
Bollard lights distributors
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Height | 3 Feet |
| Usage/Application | Garden |
| Wattage | 18 Watt |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Height | 4 feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Power | 10 W |
| Body Material | Aluminium |
| Height | 2 feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Mounting Type | Table Top |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Iron |
| Lighting Color | Warm white,White |
| Body Material | Aluminium |
| Base Type | LED,B22 HOLDER |
| Mounting Type | Surface |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50-60HZ |
| IP Rating | 65,66 |
| Brand | SPANGLE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Natural White |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 60 Hz |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Garden |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Natural White |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 60 Hz |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Power | Plug-In |
| Body Material | Aluminium |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Light Color | Cool White |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Power | Plug-In |
| Height | 2 feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Power | Plug-In |
| Height | 2 feet |
| Body Material | Aluminium |
| Weight | 2.5 Kg |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Height | 4 feet |
| Lighting Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Light Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Height | 2.5 Feet |
| Wattage | 18 Watt |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Led |
| Height | 2.5 Ft |
| Color (Pole) | Black |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Power | Plug-In |
| Height | 2 feet |
| Body Material | Mild Steel |
| Wattage (W) | 12 Watt |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 3600 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Table Top |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS304 |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Traffic Control |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Surface Finish | Polished |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Frequency | 50 Hz |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10 Piece
Parveen Kumar Gupta (CEO)
Spangle Lightings
Basement, A-4, Plot No. A-129, Industrial Area, Trans Delhi, Signature City, Tronica City, Loni
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India