LED Outdoor Light Manufacturer
LED Outdoor Lighting Manufacturer
Outdoor LED Light Supplier
LED Street Light Manufacturer
LED Flood Light Manufacturer
LED Garden Light Manufacturer
LED High Mast Light Manufacturer
LED Pole Light Manufacturer
Waterproof LED Outdoor Lights Manufacturer
Commercial LED Outdoor Lighting Supplier
Industrial LED Outdoor Light Manufacturer
LED Security Light Supplier
LED Area Light Manufacturer
Solar LED Outdoor Light Manufacturer
LED Landscape Light Supplier
LED Parking Lot Light Manufacturer
Energy Efficient LED Outdoor Lights
Smart LED Outdoor Lighting Supplier
Heavy Duty LED Outdoor Lights Manufacturer
Custom LED Outdoor Lighting Manufacturer
LED Outdoor Light Manufacturer in India
LED Street Light Manufacturer in Delhi
LED Outdoor Light Supplier in Delhi NCR
LED Flood Light Manufacturer in Mumbai
LED Outdoor Lighting Supplier in Bangalore
LED Light Manufacturer in Hyderabad
LED Outdoor Lights Supplier in Ahmedabad
Best LED outdoor light manufacturer in India
Affordable LED outdoor lighting supplier
Bulk LED outdoor lights supplier India
LED outdoor light exporters India
OEM LED outdoor light manufacturer
LED outdoor lighting wholesalers
LED outdoor lighting distributors
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Wattage | 10 W |
| Number of Ways | 1 way |
| Lighting Type | Incandascent |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Warm White |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Wattage | 50 Watt |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 240V |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Power | 5W |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Body Material | Mild Steel |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Size | 10 Inch |
| Design | Traditional |
| Operating Voltage | 240V |
| Power Source | Electric |
| Material | Aluminum |
| Wattage | 18 Watt |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Size | 10 Inch |
| Design | Traditional |
| Lighting Type | Incandascent |
| Operating Voltage | 240V |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Wattage | 12 Watt |
| Material | Mild |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 38 Watt |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Warm White |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Frequency | 60 Hz |
| IP Rating | IP45 |
| Brand | Shubham Fancy Light |
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Usage/Application | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Room Type | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
Brighten your outdoor areas with our Post Top Light. This LED light, with an IP55 rating for water resistance, ensures durable.
Get best price of Post Top Light at ₹ 3500/-.
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Wattage | 40 W |
| Shape | Round |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Cold White |
| Input Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
| Uses | Outdoor |
| Type | Gate Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Metal |
| Lighting Color | Cool White |
| Lantern Type | Decorative |
| Light Source Type | LED |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Base Material | Black Metal & Glass |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Mild Steel |
| Bulb Power | 10 Watt |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 8mm |
| Color | Black |
| Brand | Shubham Fancy Light |
Parveen Kumar Gupta (CEO)
Spangle Lightings
Basement, A-4, Plot No. A-129, Industrial Area, Trans Delhi, Signature City, Tronica City, Loni
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India