Our range of products include ms bollard light, stainless steel bollard light, frp garden bollard light, led garden light, garden bollard light and outdoor led bollard light.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Pole Type | Round |
| Base Type | B22 |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Street |
| Mounting Type | Table Top |
| Shape | Tubular |
| Lighting Type | CFL |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Surface |
| Body Material | SS |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | 65,66 |
| Base Type | B22 |
| Lighting Type | CFL |
| Certification | UL |
| Usage/Application | Home, Office |
| Metal Code | SS202,304 |
| Shape | Round |
| Brand | SPANGLE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Material | FRP |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Type | LED |
| Type | Integrated |
| Lighting Color | Cold White |
| Input Voltage | 220 V |
| Power Source | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Brand | SPANGLE |
| Power | IP65 |
| Wattage | 12 WATT |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 65 |
| Input Voltage | 240V |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Led |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | FRP |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Cfl |
| Input Voltage | 220 V |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | FRP |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Cfl |
| Input Voltage | 220 V |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
| Power | 12to15 w |
| Material | Cast Iron |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Surface |
| Certification | ISO9001:2015 |
| Wattage (W) | 12TO15 WATT |
| Bollard Height | 750 MM |
| Sizes Available | 600MM,450MM,750MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Light Color | Cool White |
| Lighting Color | Warm White |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | Spangle Lightings |
| Wattage | 18 Watt |
| Usage/Application | Garden |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Cfl |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 yr |
| Model Name/Number | SL-1002 |
| Height | 1000 mm |
| Voltage | 220-240 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Width | 120 mm |
| Body Material | Aluminium |
| Material | Metal |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 18 Watt |
| Brand | Shubham Fancy Light |
| Lighting Color | Cold White |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 240 V |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel, SS |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Garden |
| Brand | Spangle Lightings |
| Wattage | 10 Watt |
| Lighting Color | Cold White |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 yr |
| Model Name/Number | SL-1004 |
| Height | 600 mm |
| Voltage | 220-240 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Width | 75 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | FRP |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Cfl |
| Input Voltage | 220 V |
Specification:
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Height | 750 mm |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | Spangle Lightings |
| Wattage | 18 Watt |
| Usage/Application | Garden |
| Lighting Color | Cold White |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Model Name/Number | SL-1001 |
| Voltage | 240 V |
| Power Source | Electric |
| Width | 250 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Material | FRP |
| Lighting Color | White |
| Body Material | Plastic |
| Base Type | E40 |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Industrial |
Parveen Kumar Gupta (CEO)
Spangle Lightings
Basement, A-4, Plot No. A-129, Industrial Area, Trans Delhi, Signature City, Tronica City, Loni
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India